Zagraniczna Turystyka powoli wraca do normy – jakie kierunki są aktualnie najbardziej popularne? - Turystyka i gastronomia

Dodane: 09-06-2023 13:59

raca do normy i coraz więcej osób decyduje się na wakacyjne wyjazdy. Wraz z napływem turystów, lotniska i hotele przygotowują się na nadchodzący sezon. Jakie kierunki turystyczne aktualnie cieszą się największym zainteresowaniem?

Turystyka w Egipcie

Jeden z najchętniej wybieranych

Zagraniczna Turystyka powoli wraca do normy – jakie kierunki są aktualnie najbardziej popularne? - Turystyka i gastronomia Turystyka

Zagraniczna Turystyka powoli wraca do normy

Minęło już wiele miesięcy pandemiowej izolacji i w końcu możemy zacząć planować nasze wymarzone wakacje poza granicami kraju. Z każdym kolejnym dniem turystyka zagraniczna wkierunków przez turystów, szczególnie latem, to Egipt. Egipska turystyka jest dobrze rozwinięta, a co najważniejsze cieszy się ogromną popularnością z uwagi na bliskie położenie i dobre ceny. W Egipcie znajdziemy piękne plaże, bogate w zabytki miasta, a także pyszne jedzenie. Bogata historia, wspaniałe krajobrazy, patrzące w niebo piramidy oraz Bezludne pustynie ostrożnie przywołują turystów na te tereny. Oprócz tradycyjnych zwiedzania, w Egipcie jest również wiele atrakcji dla miłośników wodnych sportów.

Turystyka w Hiszpanii

W tym roku Hiszpania jest jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych. Na przestrzeni lat Hiszpania przyciągała margines osób z różnych krajów i kontynentów. W Hiszpanii znajdziemy piękne plaże, bogate w zabytki miasta, a także pyszne jedzenie i wina. W takich miastach jak Barcelona czy Madryt, oprócz tradycyjnego zwiedzania, mamy również okazję skosztować prawdziwej kuchni hiszpańskiej lub obejrzeć emocjonujące mecze piłki nożnej z lokalnymi drużynami, co z pewnością stanowić będzie niezapomniane przeżycie dla wszystkich miłośników sportu.

Turystyka w Grecji

Grecja to jeden z najpiękniejszych krajów na świecie. Kraj narodzin kultury świata oferuje turystom wiele atrakcji - od słonecznych plaż i błękitnego morza po wspaniałe zabytki architektoniczne. W Grecji znajdziemy takie miasta jak Ateny, z przepięknym Akropolu, czy Santorynę – jedną z najpiękniejszych greckich wysp, z jasno szafirowymi wodami morza. Dodatkowym atutem turystyki w Grecji jest pyszne jedzenie i picie, można tam skosztować najsmaczniejszych oliwek, feta czy wysokiej jakości wina. Grecją zawsze warto się zachwycić i to jest pewne.

Cieszymy się, że po długich miesiącach stagnacji i izolacji możemy znowu cieszyć się zagranicznymi wakacjami bez przeszkód. W tym roku z pewnością będziemy mieli wiele wspaniałych doświadczeń, z wieloma niesamowitymi kierunkami do wyboru. Bez względu na to, którą ofertę wybierzemy, wakacje te będą bez wątpienia dostarczać nam niezapomnianych wrażeń i wiele miłych wspomnień.