7 sposobów wykorzystania paracordu w turystyce survivalowej: Paracord przydaje się w turystyce survivalowej - Turystyka i gastronomia

Dodane: 06-03-2024 16:23

yczności, paracord może posłużyć jako doskonały materiał do zrobienia własnej sieci łownej. Może to okazać się niezwykle przydatne w sytuacji, gdy znajdujemy się w miejscu, gdzie brakuje jedzenia.

Zabezpieczenie namiotu

Paracord przydaje się w turystyce survivalowej również do zabez

7 sposobów wykorzystania paracordu w turystyce survivalowej: Paracord przydaje się w turystyce survivalowej - Turystyka i gastronomia Paracord

Splecenie sieci na ryby

Paracord przydaje się w turystyce survivalowej nie tylko jako lina do wspinaczki czy jako linka do rozwieszenia namiotu, ale także do splecenia sieci na ryby. Dzięki swojej wytrzymałości i elastpieczenia namiotu przed silnym wiatrem. Można użyć go do wzmocnienia linek namiotowych lub do przywiązania namiotu do kamieni, aby zapobiec jego zerwaniu. Dzięki paracordowi możemy być pewni, że nasz namiot pozostanie na swoim miejscu nawet podczas ekstremalnych warunków atmosferycznych.

Tworzenie zapasowych lin ratunkowych

Paracord przydaje się w turystyce survivalowej także jako materiał do tworzenia zapasowych lin ratunkowych. W przypadku zagubienia się czy złamania głównej liny, paracord może okazać się życiodajny. Dzięki niemu jesteśmy w stanie stworzyć nową linę, która pomoże nam wydostać się z opresji. Dlatego warto zawsze mieć przy sobie parę metrów paracordu podczas wypraw survivalowych.